Młodzi okuliści Młodzi okuliści
Konferencja
konferencja
EMYO 2018
ophthonews
edukacja
edukacja
e-akademia
linki

Konkurs Trophy

Trophy
Ico

Laboratoires Thea firma farmaceutyczna wywodząca się z Francji , obecna w większości krajów europejskich i wielu krajach na innych kontynentach. W 100% specjalizująca się w okulistyce. Thea od blisko 20 lat ściśle współpracuje z europejskimi okulistami. Edukacja od zawsze była tradycją rodziny Chibret, dlatego Thea wspiera obecnie kilka działań edukacyjnych, w tym EBO (European Board of Ophthalmology)

Od 2012 r. Laboratoires Thea ogłasza międzynarodowy konkurs dotyczący przypadków klinicznych dotyczących chorób oczu : TROPHY. The Théa interRnational cOntest of clinical cases in PatHologies of the eYe (TROPHY) odbywa się każdego roku i skierowany jest do rezydentów i młodych specjalistów okulistyki . Jego celem jest zachęcenie młodych lekarzy do prezentacji swoich doświadczeń i osiągnieć. Uczestnicy zgłaszają opis przypadku klinicznego pacjenta , w którego prowadzenie byli zaangażowani i który jest oryginalny z naukowego punktu widzenia. Każda edycja skupiona jest wokół określonego tematu.

Ico

Temat tegorocznej edycji konkursu 2020-2022: WHEN GLAUCOMA AND OCULAR SURFACE DISEASE COLLIDE

Prezentacja musi być napisana w języku angielskim i mieć następującą strukturę:
• Tytuł
• Prezentacja przypadku z ilustracjami i rysunkami
• Dyskusja i wnioski
• Referencje

Ico

PIERWSZA NAGRODA DLA 3 MIĘDZYNARODOWYCH ZWYCIĘZCÓW:

Trzej zwycięzcy zostaną zaproszeni przez Laboratoires Thea do zaprezentowania ich przypadków klinicznych podczas spotkania ARVO 2022 w Denver, USA. Koszty rejestracji, podróży i zakwaterowania ponosi Thea.

Zwycięzcy zapraszani są również do udziału w konferencji EVER w tym samym roku i spotkaniu ARVO rok później, jako ambasador TROPHY.

Ico

DRUGA NAGRODA DLA WSZYSTKICH AUTORÓW NAJLEPSZYCH PRZYPADKÓW KLINICZNYCH Z KAŻDEGO PAŃSTWA:

Autorzy najlepszych przypadków klinicznych z każdego kraju uczestniczącego w konkursie Trophy, zostaną zaproszeni na kongres EVER na spotkanie z innymi zwycięzcami.

Szczegółowe informacje na www.thea-trophy.com